fot. Krystian Maj/KPRM

Premier RP: Nie możemy dopuścić do nakręcenia spirali zwolnień. Tarcza antykryzysowa ma pomóc przedsiębiorcom utrzymać pracowników

Nie możemy dopuścić do nakręcenia spirali zwolnień; tarcza antykryzysowa ma pomóc przedsiębiorcom utrzymać pracowników – podkreślił premier Mateusz Morawiecki w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku.

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował do właścicieli firm i ich zarządów o zaznajomienie się z elementami tarczy antykryzysowej. Zadeklarował, że „przedstawiciele jego rządu są do dyspozycji przedsiębiorców”. Podziękował za liczne głosy wsparcia ze środowiska polskiego biznesu, które świadczą o tym, że przedsiębiorcy chcą walczyć o miejsca pracy „ramię w ramię ze swymi pracownikami”.

Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę, że dla polskiej gospodarki nastał czas wielkich wyzwań.

„Wirus uderzył nie tylko w nasze zdrowie lecz właśnie w gospodarkę. Celem tarczy antykryzysowej jest pomoc dla polskich firm, by mogły przetrwać ten najtrudniejszy czas” – zaznaczył.

Premier podkreślił że pakiet finansowy wart ponad 200 mld zł – około 10 proc. PKB „to największa skala pomocy w historii współczesnej Polski”.

W interesie całej gospodarki jest utrzymanie ciągłości działania firm i zatrudnienia – mówił. Dodał, że przede wszystkim musimy utrzymać miejsca pracy.

„Nie możemy dopuścić do nakręcenia spirali zwolnień. Dlatego udzielimy wsparcia finansowego dla firm skonstruowanego w taki sposób, by opłacało się utrzymać pracowników” – podkreślił.

By przezwyciężyć kryzys, musimy działać razem – oświadczył szef rządu.

„Wierzę w polskich przedsiębiorców, wierzę w pracowników i wierzę w nas – Polaków. Wyjdziemy z tego kryzysu” – podkreślił premier.

https://twitter.com/PremierRP/status/1245356410684276741

PAP

drukuj