„Premier nie dba o Polaków”

Emeryci nie mają za co kupić leków, a urzędnicy Tuska dostają podwyżki -podaje jeden z dzienników.

Premier w ciągu ostatniego roku dodał do płacy pracownikom Kancelarii Rady Ministrów prawie 200 złotych. Seniorzy muszą tymczasem zadowolić się podwyższeniem emerytur o 5 złotych.

Jak wynika ze sprawozdania NIK, przeciętne miesięczne wynagrodzenie urzędnika  kancelarii premiera w ubiegłym roku wyniosło ponad 7,5 tys. zł i było wyższe o 194 złotych w stosunku do 2012 r.

To jest jasny sygnał Tuska wysłany do emerytów: „nie liczę się z Wami, ważni są tylko politykierzy, którzy pracują dla mnie” – akcentował poseł Marcin Mastalerek.

Rząd Donalda Tuska – jak dowiedzieliśmy się z taśm prawdy – dba tylko o siebie i o swoich popleczników, nie dba o Polaków. Rząd chce zadbać o własne zaplecze. Jest wiele bulwersujących wydatków kancelarii premiera. To bardzo jasny sygnał: „Wy nie jesteście ważni. Ważni są politykierzy, którzy pracują i są związani z PO”. Mam nadzieję, że podczas wyborów parlamentarnych, a wcześniej samorządowych emeryci będą o tym pamiętali –  wskazał poseł Marcin Mastalerek.

Jak się okazuje, jeszcze większym wynagrodzeniem mogą pochwalić się urzędnicy kancelarii prezydenta, którzy zarabiają średnio ponad 9 tys. zł. miesięcznie. – podaje dziennik.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl