fot. PAP/Zbigniew Meissner

Premier M. Morawiecki: Zleciłem kontrole w kopalniach, czy wszystko jest na najwyższym poziomie

Zleciłem kontrole w kopalniach, aby sprawdzić, czy na pewno sprzęt i wszystko, co może być na najwyższym poziomie technicznym, jest na takim poziomie – powiedział premier RP Mateusz Morawiecki. Dodał, że bardzo dokładnie będą sprawdzane dwie kopalnie, w których doszło do wypadków.

„Oczywiście też ex post będą sprawdzane bardzo dokładnie te dwie kopalnie, w których do tych tragicznych wydarzeń doszło. Będą nad tym pracowały specjalne zespoły” – poinformował w sobotę Mateusz Morawiecki.

Dodał, że polecił powołanie takiego zespołu składającego się z profesorów krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej i innych uczelni technicznych, a także specjalistów ratownictwa górniczego i innych najlepszych ekspertów oraz analityków danych.

Jak wyjaśnił chodzi o to, aby „wykluczyć jakieś ewentualne nieprawidłowości, także na przyszłość”.

„Zaś te dwie katastrofy, które już miały miejsce, wyjaśnić do samego spodu” –  podkreślił szef rządu.

W środę w należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej kopalni „Pniówek” doszło do wybuchu metanu, po którym w kolejnych dniach doszło do jeszcze kilku wybuchów wtórnych. Wskutek katastrofy poniosło śmierć 5 osób, a kilkunastu pracowników kopalni jest lżej rannych. Zaginionych pozostaje siedmiu pracowników. [czytaj więcej

Z kolei w sobotę o godz. 3.40 nad ranem doszło do wstrząsu w kopalni „Zofiówka” w woj. śląskim (kopalnia również należy do JSW).

Poszukiwanych jest 10 pracowników. Premier RP informował, że jeszcze w sobotę uda się do Jastrzębia Zdroju, do kopalni „Zofiówka”. [więcej

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl