fot. PAP/Zbigniew Meissner

Odstąpiono od akcji poszukiwawczej w kopalni „Pniówek”. Ogromne zagrożenie dla ratowników stanowią wybuchy metanu

W kopalni „Pniówek” odstąpiono od akcji poszukiwawczej. Wszystko przez ogromne zagrożenie, jakie stanowią wybuchy metanu. Ta część kopalni została teraz odizolowana. Do tej pory nie odnaleziono siedmiu górników.

O kulisach odstąpienia od akcji poszukiwawczej w kopalni „Pniówek” opowiedział Tomasz Cudny, prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

– To są bardzo trudne decyzje, ale to jest bezpieczeństwo ratowników, którzy wykonywaliby swoje zadania z bardzo dużym obciążeniem. Wysyłanie ich w tak niebezpieczny rejon byłby wręcz nieodpowiedzialną decyzją kierownictwa kopalni czy kierownictwa spółki – mówił Tomasz Cudny.

– Determinacja zastępów ratowniczych, które mogą pracować w tej strefie, była duża. Jak doszli i przekroczyli setny metr, to za każdym razem wycofywanie, bo ci, którzy ulegli wpływom podmuchu, to byli wycofani po ewakuacji.  (…) Mimo stabilizacji prądów powietrza, które były, nastąpił znowu kolejny wybuch – wskazał Edward Paździorko, wiceprezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej do spraw technicznych i operacyjnych.

– Moja rozmowa w obecności panów prezesów z rodzinami i żonami poszkodowanych pracowników, którzy pozostają na dole, polegała na tym, że zostały te osoby poinformowane jako pierwsze o tej tragicznej sytuacji. Ze strony kopalni objęliśmy je szeroko pojętą opieką pod względem psychologicznym. Proszę wierzyć, że to są sytuacje bardzo trudne – podsumował Aleksander Szymura, wicedyrektor ds. pracy kopalni.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl