fot. twitter.com

Premier M. Morawiecki: Wszyscy działamy dla dobra ojczyzny, dlatego staramy się wypracować jak najlepsze rozwiązania metodą prób i błędów

Nowy Ład ma zwiększyć dostęp do rynku mieszkaniowego m.in. dla rodzin z dziećmi. Według informacji medialnych ma to być jeden z filarów tego programu. Polski Nowy Ład to nowy społeczno-gospodarczy program, nad którym pracuje Prawo i Sprawiedliwość.

Z doniesień medialnych wynika, że jednym z jego filarów ma być zwiększenie dostępu do mieszkań.

Rozważana jest podobno propozycja uruchomienia programu, który umożliwi wzięcie kredytu mieszkaniowego nawet bez wkładu własnego. Państwo mogłoby gwarantować taki wkład nawet do 100 tys. zł lub oferować dofinansowanie do 160 tys. złotych. Wysokość wsparcia w przypadku rodzin zależałaby od liczby dzieci.

Premier Mateusz Morawiecki pytany o te doniesienia nie potwierdził, ale też nie zaprzeczył, by takie wsparcie miało się znaleźć w Nowym Ładzie.

– Jeżeli ktoś na skutek rozmowy usłyszał o jednym klocku z całej budowli i opisuje ten klocek, to czasami można stracić z pola widzenia cały obraz domu, który tworzymy dla wszystkich Polaków. Dom ten ma być najlepszym miejscem do życia w Europie, mam nadzieję, że za jakiś czas dla wszystkich Polaków. To jest nasza wielka ambicja i aspiracja. W związku z tym w programie mieszkaniowym będziemy starali się wyciągnąć lekcje z błędów i potknięć naszych i naszych poprzedników. Wszyscy działamy dla dobra ojczyzny, dlatego staramy się wypracować, jak najlepsze rozwiązania metodą prób i błędów – wyjaśnił premier RP.

Nowy Ład miał być zaprezentowany już w marcu, jednak ze względu na pandemię termin został przesunięty. Być może szczegóły programu poznamy w drugiej połowie kwietnia 2021 roku.

RIRM

drukuj