fot. PAP/Marcin Obara

Premier M. Morawiecki: Rząd jest otwarty na dalsze propozycje usprawniania systemu oświaty

Rząd jest otwarty na dalsze zmiany, które usprawnią funkcjonowanie całego systemu oświaty – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu uczestniczy w czwartym już posiedzeniu „okrągłego stołu” ws. edukacji, który odbywa się w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie.

W rozmowach biorą udział między innymi przedstawiciele resortu edukacji, nauczyciele, rodzice czy samorządowcy. Brakuje jednak największego związku nauczycielskiego – ZNP.

Uczestnicy spotkania dyskutują na temat tego jak ma wyglądać szkoła w przyszłości. Rząd jest na etapie wdrażania zmian, ale jest otwarty na nowe propozycje – mówił Mateusz Morawiecki.

– Realizujemy nasz program sprzed kilku lat, natomiast jesteśmy jak najbardziej otwarci na dalsze zmiany, które usprawnią funkcjonowanie całego systemu oświaty. Część z tego omawialiśmy podczas poprzedniej sesji. Teraz zobowiązujemy się do tego, że po tej sesji pan minister Piontkowski będzie mógł przedstawić pakiety do wdrażania związane z obszarem rodziców czy uczniów – wskazał premier RP.

„Okrągły stół” został zwołany po proteście nauczycieli.

Sejm przyjął w ubiegłym tygodniu nowelizację Karty Nauczyciela. To realizacja porozumienia zawartego z oświatową „Solidarnością”. Na mocy tych przepisów średnie uposażanie nauczycieli wzrośnie od września tego roku o 9,6 proc. W sumie od marca pensje pedagogów urosną o ponad 21 proc. Trwają rozmowy nad kolejnymi podwyżkami.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl