fot. twitter.com/PremierRP

Premier M. Morawiecki rozpoczął wizytę w Szwecji

Premier Mateusz Morawiecki rozpoczął jednodniową wizytę w Szwecji. Spotkał się z przedstawicielami szwedzkiego biznesu oraz z Polonią. W planach wizyty Mateusza Morawieckiego jest również spotkanie z premierem Szwecji.

Szef polskiego rządu rozpoczął wizytę od złożenia kwiatów pod pomnikiem katyńskim na cmentarzu przy kościele św. Jana. Następnie spotkał się z przedstawicielami szwedzkiego biznesu, w tym największych firm, m.in. Volvo, Scanii czy Ericssona.

Kolejnym punktem wizyty Morawieckiego w Szwecji jest spotkanie z tamtejszą Polonią, które odbywa się w polskiej ambasadzie w Sztokholmie.

W planach wizyty Mateusza Morawieckiego jest również spotkanie z premierem Szwecji.

„Szefowie obu rządów (…) mają poruszyć kwestie współpracy polsko-szwedzkiej, zarówno politycznej, jak i gospodarczej” – mówił PAP przed wylotem rzecznik rządu Piotr Müller.

Ponadto – jak dodał – wśród tematów rozmów znajdą się tematy dotyczące bezpieczeństwa w regionie Morza Bałtyckiego.

„Chodzi o współpracę w kontroli przestrzeni powietrznej Bałtyku w ramach NATO” – doprecyzował rzecznik rządu.

W agendzie spotkania znalazły się też energetyka oraz polityka klimatyczna.

„Premierzy będą też dyskutować na temat bieżących problemów Unii Europejskiej oraz jej przyszłości, w tym nowego unijnego budżetu” – zapowiedział Piotr Müller.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl