fot. PAP/Grzegorz Momot

Premier M. Morawiecki odwiedził Skrzypne, gdzie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wyremontowano podstawówkę o wybudowano żłobek

Premier Mateusz Morawiecki przebywał wczoraj w Skrzypnem na Podhalu, gdzie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wyremontowano szkołę podstawową oraz wybudowano żłobek.

W miejscowości Skrzypne w Małopolsce niedawno zakończył się remont szkoły podstawowej. Obok szkoły wybudowano infrastrukturę sportową. Dzięki pomocy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych powstał także żłobek. Wczoraj w tym miejscu przebywał premier Mateusz Morawiecki.

– Widać, że nasza polityka prorodzinna, polityka społeczna, polityka wzmacniająca rozwój gospodarczy, polityka wzmacniająca rozwój samorządów jest całościowa, kompletna i spójna – ocenił premier RP.

Realizacja tej inwestycji to przykład dobrej współpracy pomiędzy rządem a samorządami – dodał premier Mateusz Morawiecki. W nowopowstałym żłobku znajdzie się miejsce dla ponad 50 dzieci. To także nowe miejsca pracy.

– Powstają kolejne dzieła, jedno po drugim, po to, żeby po prostu w Polsce lokalnej, w Polsce powiatowej, gminnej Polakom żyło się jak najlepiej, żeby chcieli tutaj zostać, żeby młodzi nie chcieli i nie musieli stąd wyjeżdżać – powiedział prezes Rady Ministrów.

Takie inwestycje rozwijają małe samorządy. Budowa nowych miejsc na mapie mniejszych ośrodków miejskich czy wiejskich przyczynia się do tego, że przestają się one wyludniać – podsumował premier.

TV Trwam News

drukuj