fot. wikipedia

M. Morawiecki w Pietrzykowicach: ograniczenia nie służą gospodarce

Wszelkie ograniczenia np., w ramach pakietu mobilnego czy dyrektywy o pracownikach delegowanych, nie służą rozwojowi gospodarki powiedział dziś w podwrocławskich Pietrzykowicach wicepremier Mateusz Morawiecki.

Minister rozwoju i finansów odwiedził dziś firmę spedycyjną Chomar, która ma swoją siedzibę w podwrocławskich Pietrzykowicach.

W transporcie pracuje w Polsce pond 200 tys. osób, to krwiobieg naszej, ale i europejskiej gospodarki mówił wicepremier Morawiecki.

Dodał, że wizycie w firmie Chomar towarzyszyły rozmowy z przedstawicielami stowarzyszeń transportowych o problemach związanych z dyrektywą o pracownikach delegowanych.

„Dziś w Brukseli w kontekście przemysłu logistycznego proponowane są rozwiązania, które są bardzo niedobre dla konkurencyjności całego przemysłu europejskiego, a w szczególności państw Europy Środkowo-Wschodniej powiedział Matusz Morawiecki.

Wicepremier podkreślił, że Polska i kraje Grupy Wyszehradzkiej wskazują na nieścisłość w procesie legislacyjnym i we wdrożeniu pakietu mobilnego.

Chcemy doprowadzić do rozsądnego kompromisu, dłuższych okresów przejściowych; dyskutujemy na ten temat z kluczowymi krajami UE mówił wicepremier.

Podkreślił, że dziś Polska jest obrońcą wolnego rynku europejskiego.

Wszelkie ograniczenia, tego typu jak działania w ramach pakietu mobilnego czy dyrektywy o pracownikach delegowanych, nie służą rozwojowi gospodarki – powiedział Mateusz Morawiecki.

PAP/RIRM

drukuj