fot. PAP/Tytus Żmijewski

[TYLKO U NAS] Ks. bp T. Bronakowski: Musimy oczyścić naszą społeczną świadomość dotyczącą alkoholizmu

Jako Polacy zatroskani o przyszłość naszej ojczyzny powiedzmy, że nie godzimy się na niszczenie narodu i jego rozpijanie. Nie chcemy reklamy alkoholu i tak wielkiej dostępności ekonomicznej i fizycznej alkoholu, nie chcemy, żeby był tak tani i wszędzie dostępny, nie godzimy się na sprzedaż alkoholu nieletnim – wskazał ks. bp Tadeusz Bronakowski w felietonie „Myśląc Ojczyzna” na antenie TV Trwam.

Trwamy w miesiącu trzeźwości, jakim jest sierpień. Ks. bp Tadeusz Bronakowski podkreślił, jak ważna jest świadomość społeczna dotycząca alkoholizmu.

Musimy oczyścić naszą społeczną świadomość dotyczącą alkoholizmu. Jako naród musimy uznać, że potrzebujemy przemiany, potrzebujemy zmartwychwstania z naszych wad i nałogów, bez tej przemiany poniesiemy klęskę. Zacznijmy już dziś, dar sierpniowej abstynencji będzie wkładem w dzieło odnowy moralnej naszego narodu – powiedział duchowny.

Kapłan zaznaczył, że ważną rolę w życiu swoich dzieci odgrywają rodzice i to oni muszą być świadkami wolności od alkoholu.

Rodzice muszą być dla swoich dzieci świadkami prawdziwej wolności w Jezusie Chrystusie, a abstynencja musi uświadomić, jak pięknie można spędzać czas z najbliższymi. Trzeba pamiętać, że wzajemna miłość chroni dzieci przed nałogami. Ważna jest  żywa wiara, wspólna modlitwa i życie sakramentalne – akcentował przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

Należy podkreślić, że problem alkoholizmu nie dotyka tylko i wyłącznie ludzi świeckich, ale i osoby konsekrowane. Zbliża się beatyfikacja Sługi Bożego księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego, więc Kościół powinien wziąć sobie do serca słowa Prymasa Tysiąclecia o tym, że Kościołowi należy przyjść z pomocą przez dzieła miłości i pokuty.

Kapłani nie mogą zapomnieć o słowach księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego, który mówił, aby w kościelnej działalności trzeźwościowej stworzyć jeden zwarty front, a między sobą pełną życzliwości wspólnotę. Prymas ciągle napominał duszpasterzy, że pijaństwo jest grzechem i źródłem innych grzechów, które są mistyczną raną w sercu Chrystusa. Kościołowi należy przyjść z pomocą przez dzieła miłości i pokuty – mówił biskup pomocniczy łomżyński.

Ks. bp Tadeusz Bronakowski nawoływał Polaków do podjęcia walki i zatroskania o przyszłość Polski.

Tylko w pierwszym półroczu 2021r. policjanci zatrzymali ponad 46 tys. kierowców pod wpływem alkoholu. Jako Polacy zatroskani o przyszłość naszej ojczyzny powiedzmy, że nie godzimy się na niszczenie narodu i jego rozpijanie. Nie chcemy reklamy alkoholu i tak wielkiej dostępności ekonomicznej i fizycznej alkoholu, nie chcemy, żeby był tak tani i wszędzie dostępny, nie godzimy się na sprzedaż alkoholu nieletnim – akcentował duchowny.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl