PAP/Radek Pietruszka

Premier M. Morawiecki: W dyskusji dotyczącej tzw. kamieni milowych potrzebne jest oddramatyzowanie sytuacji oraz solidarność

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w dyskusji dotyczącej tzw. kamieni milowych wymaganych dla środków z Funduszu Odbudowy potrzebne jest oddramatyzowanie sytuacji, a także jedność i solidarność. Jak dodał, jeśli ktoś aptekarsko będzie mierzył wskaźniki i cele, to zawsze coś znajdzie.

Szef rządu był pytany o słowa wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej, Very Jourovej, która w Parlamencie Europejskim powiedziała, że nowa polska Ustawa o Sądzie Najwyższym nie wypełnia tzw. kamieni milowych.

Unijna polityk stwierdziła, że jeśli nie będzie wystarczającej reakcji w prawnie wiążących przepisach dotyczących polskich sędziów, które odpowiadają warunkom z kamieni milowych, nasz kraj nie dostanie pieniędzy. Premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do tych słów, powiedział, że w dyskusji o kamieniach milowych potrzebne jest ,,oddramatyzowanie sytuacji’.

– Cała Europa potrzebuje dzisiaj jedności, wspólnego frontu wobec kraju, który rzucił rękawicę porządkowi geopolitycznemu całego świata. Potrzebujemy jedności i solidarności. Jak ktoś będzie chciał mierzyć wskaźniki i cele po aptekarsku, to można się dopatrzeć niepasującego elementu. Będziemy jednak walczyli o swoje racje. Jestem dobrej myśli, że na przełomie 2022 i 2023 r. pojawią się w RP pierwsze środki z Umowy Partnerstwa i Krajowego Planu Odbudowy – wskazał premier Mateusz Morawiecki.

Tymczasem rzecznik KE, proszony o komentarz do słów Very Jourovej, powiedział, że Komisja nie rozpoczęła jeszcze oceny polskich ustaw pod kątem kamieni milowych. Jak zaznaczył, to jeszcze nie jest ten etap.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl