fot. twitter.com

M. Morawiecki do młodych popularyzatorów historii: Róbcie swoje, nigdy się nie poddawajcie

Premier Mateusz Morawiecki zachęca młodych popularyzatorów historii do kontynuowania swojej pasji. „Róbcie swoje, nigdy się nie poddawajcie” – podkreślił we wtorek szef rządu i udostępnił na portalu Facebook film 12-letniego Gabriela Wójtowicza.

„Napisał do mnie 12-letni Gabriel Wójtowicz, który poprosił o >>łapkę w górę<< dla swojego filmu. Odwiedza w nim miejsca związane z Bitwą Warszawską, opowiada ich historię i składa osobisty hołd bohaterom tamtych wydarzeń” – napisał Mateusz Morawiecki.

„Postanowiłem udostępnić jego film, żeby wyrazić mój szacunek dla Gabriela i tysięcy twórców oddolnych inicjatyw historycznych. To dzięki ich pasji i bezinteresownej pracy jesteśmy dojrzalszą wspólnotą. Taką, która myśli historycznie, wyciąga wnioski z porażek i czerpie siłę ze zwycięstw. 100 lat po zwycięstwie nad bolszewikami i prawie 40 lat po podpisaniu porozumień sierpniowych naprawdę możemy się czuć dumnym, silnym narodem” – podkreślił premier.

„Dziękuję Gabrielowi, dziękuję wszystkim młodym popularyzatorom polskiej historii. Róbcie swoje, nigdy się nie poddawajcie” – dodał.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl