fot. facebook.com/MorawieckiPL

Premier M. Morawiecki rozmawiał z Radą Doradców Politycznych na temat Polskiego Ładu

Za nami spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z Radą Doradców Politycznych. Tematem dyskusji był Polski Ład, czyli nowy program społeczno-gospodarczy Zjednoczonej Prawicy na okres po pandemii.

O spotkaniu premier Mateusz Morawiecki poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych.

„Za nami kolejne spotkanie Rady Doradców Politycznych. Dzisiaj rozmawialiśmy oczywiście o #PolskiŁad i to była bardzo ważna dyskusja. Szczególnie w kontekście szerokiej komunikacji z Polakami, którą właśnie rozpoczęliśmy na temat tego Programu. Bardzo dziękuję za to spotkanie!” – napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Fundamentem Polskiego Ładu prezentowanego przez Zjednoczoną Prawicę jest zasadniczy wzrost nakładów na ochronę zdrowia. W tej chwili przeznacza się na nią ok. 5,3 proc. PKB. Teraz ma zostać zwiększony do 7 proc. – mówi ekonomista dr Arkadiusz Babczuk.

– To oznacza o kilkadziesiąt miliardów złotych (w horyzoncie tego planu zmiany, dużej transformacji społeczno-gospodarczej) więcej na ochronę zdrowia – wskazuje dr Arkadiusz Babczuk.

W Polskim Ładzie przewidziane są również zmiany w opodatkowaniu. Najbardziej zyskają na tym osoby, których miesięczne dochody brutto wynoszą między 2500 a 3500 tysięcy złotych.

– Oprócz tego, że osoby biedniejsze i średniozamożne będą miały w swoich budżetach domowych więcej pieniędzy ze względu na obniżenie ciężaru opodatkowania, Polski ład przewiduje bardzo dużą turę inwestycji  – wyjaśnia dr Arkadiusz Babczuk.

Czyli – jak dodaje ekonomista – chodzi o przedsięwzięcia cywilizacyjne jak choćby Centralny Port Komunikacyjny. Dzięki inwestycjom powstanie ok. pół miliona nowych miejsc pracy. Polski Ład to również pakiet rozwiązań prorodzinnych. Program ma służyć zwiększeniu dzietności – dodaje dr Arkadiusz Babczuk.

– Zapowiedź premii dla tych rodzin, które będą miały dzieci, w postaci nawet umorzenia, sfinansowania przez państwo części kredytu. Dziś jedną z największych barier utrudniających posiadanie potomstwa jest brak własnego dachu nad głową – podkreśla ekonomista. 

Polski Ład przewiduje mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności. To również emerytury bez podatku do 2500 złotych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl