fot. PAP/Marcin Obara

Premier M. Morawiecki: Przewodnicząca Komisji Europejskiej przyjedzie do Polski na podpisanie „kamieni milowych” związanych z KPO

Wynegocjowaliśmy KPO; zakończyliśmy negocjacje „kamieni milowych” i w przyszły czwartek, 2 czerwca, do Polski przyjedzie przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen, na podpisanie „kamieni milowych” związanych z KPO – oświadczył w czwartek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

„Szanowni państwo, drodzy rodacy, to jest właśnie pewnego rodzaju sprzeczność, z którą mamy do czynienia. Otóż opozycja, która dzisiaj zarzuca ministrowi sprawiedliwości, że jakoby blokuje Krajowy Plan Odbudowy, sama nie będzie głosowała za ustawą zaakceptowaną w pełni przez Komisję Europejską” – powiedział premier w czwartek w Sejmie podczas debaty nad wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości.

Jak mówił, „Komisja Europejska przyjrzała się noweli ustawy o SN, którą zaprezentował prezydent Andrzej Duda i stwierdziła, że stanowi ona wrota do KPO”.

„Jak to wytłumaczycie swoim wyborcom? Drodzy wyborcy PO, zadawajcie te pytania swoim posłom” – dodał Mateusz Morawiecki.

My – jak podkreślił – właśnie wynegocjowaliśmy KPO.

„Zakończyliśmy negocjacje kamieni milowych. Chcę Wysokiej Izbie powiedzieć, że w przyszły czwartek, 2 czerwca, przyjedzie tutaj przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen, na podpisanie kamieni milowych związanych z KPO” – oświadczył premier.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl