Premier M. Morawiecki: Świadectwo Chrzanowskiej jest dla nas zobowiązaniem

Premier Mateusz Morawiecki napisał w liście odczytanym podczas uroczystości beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej, że jej świadectwo życia „jest dla nas zobowiązaniem do budowania świata opartego na zasadach poszanowania godności człowieka i sprawiedliwości społecznej”.

Uroczystość, w trakcie której Hanna Chrzanowska została ogłoszona błogosławioną odbyła się w bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Mszy św. przewodniczył prefekt Kongregacji ds. Kanonizacyjnych ks. kard. Angelo Amato. Odczytał on list apostolski papieża Franciszka wynoszący beatyfikowaną na ołtarze.

Premier Mateusz Morawiecki w liście odczytanym podczas uroczystości przez wojewodę małopolskiego Piotra Ćwika zwrócił uwagę, że uroczystości beatyfikacyjne Hanny Chrzanowskiej są doniosłym wydarzeniem, „wielkim świętem całej naszej Ojczyzny, szczególnym dniem służby zdrowia, zwłaszcza pielęgniarek i położnych oraz ich podopiecznych”.

Według niego w życiu Hanny Chrzanowskiej skupiły się dziejowe doświadczenia Polski.

Świadectwo życia Hanny Chrzanowskiej pozostaje wzorem naszych czasów. Jest dla nas zobowiązaniem do budowania świata opartego na zasadach poszanowania godności człowieka i sprawiedliwości społecznej” – podkreślił premier w liście.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl