fot. PAP/EPA

Premier M. Morawiecki odpowiada na wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który orzekł, że Polska naruszyła Europejską Konwencję Praw Człowieka ws. dwojga sędziów

Premier Mateusz Morawiecki odpowiada na wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Trybunał orzekł, że Polska naruszyła Europejską Konwencję Praw Człowieka w sprawie dwojga sędziów. Zostali oni zwolnieni z funkcji wiceprezesów Sądu Okręgowego w Kielcach przez ministra sprawiedliwości, Prokuratora Generalnego, Zbigniewa Ziobrę.

– Europejski Trybunał Praw Człowieka, czyli instytucja Rady Europy (to nie jest instytucja Unii Europejskiej) jest bardzo specyficzną instytucją, z którą oczywiście się liczymy, współpracujemy, ale za każdym razem w przypadku różnego rodzaju orzeczeń wskazujemy na bezwzględną wyższość, priorytet stosowania zasad wynikających z polskiej konstytucji. Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej jest najwyższym aktem prawnym i z niej wynikają ustawy – powiedział Mateusz Morawiecki, premier RP.

– Oczywiście bardzo szanujemy Trybunał, ale realizujemy nasze programy, w tym reformy wymiaru sprawiedliwości zgodnie z naszymi priorytetami i z naszym harmonogramem – dodał szef rządu.

 

TV Trwam News

drukuj