Premier M. Morawiecki: Medycyna jest szczególnie wrażliwą dziedziną, która organizuje naszą rzeczywistość od strony życia społecznego

Rozwój medycyny to jeden z kluczowych programów rozwoju gospodarczego – wskazał w Białymstoku premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu wziął udział w inauguracji roku akademickiego na tamtejszym Uniwersytecie Medycznym.

W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę, że osiągnięcia białostockiej uczelni są coraz bardziej dostrzegane nie tylko w Polsce.

Prezes Rady Ministrów podkreślił też, że medycyna jest szczególnie wrażliwą dziedziną, która wymaga uwagi.

– Naukowcy, szczególnie w tak wrażliwej dla człowieka dziedzinie, jaką jest medycyna, organizują całą naszą rzeczywistość od strony życia społecznego, życia w obszarze służby zdrowia. My, szukając dzisiaj obszarów życia gospodarczego i gospodarczo-społecznego, które w największym stopniu będą w stanie przynieść korzyści Polakom, patrzymy w szczególności na medycynę i służbę zdrowia, bo po pierwsze, jest to człowiek, którego leczymy, a po drugie, jest to rozwój takich obszarów wiedzy, o których dzisiaj nam się nie śniło – mówił Mateusz Morawiecki.

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku ma w najbliższym czasie otrzymać grant w wysokości 50 mln zł. Środki – jak poinformował premier Mateusz Morawiecki – będą pochodziły z budżetu państwa. Pieniądze trafią na centrum badań wykorzystania sztucznej inteligencji w służbie zdrowia.

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku jest największą uczelnią medyczną na Podlasiu. Na piętnastu kierunkach studiuje łącznie 5,2 tys. studentów.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl