Komitet „Zatrzymaj aborcję” złożył pisemny wniosek do Prezydium Sejmu ws. interpretacji regulaminu Sejmu

Wnioskodawcy obywatelskiego projektu „Zatrzymaj Aborcję” chcą, aby zbadana została zasadność powołania specjalnej podkomisji, która ma się zająć projektem. Wniosek w tej sprawie złożyli dziś do Prezydium Sejmu.

Po 3 miesiącach nieudanych prób spotkania się z marszałkiem Sejmu, członkowie Fundacji Życie i Rodzina postanowili złożyć oficjalne pismo. Chcą, aby Prezydium Sejmu zbadało zgodność z przepisami powołania specjalnej podkomisji ds. projektu „Zatrzymaj Aborcję”, który zakazuje zabijania dzieci nienarodzonych ze względy na wrodzone wady genetyczne.

W lipcu posłowie z sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny zdecydowali, że projektem zajmie się specjalna podkomisja. Jednak od tamtego czasu prace nie ruszyły i nie wiadomo, kiedy się rozpoczną – wskazała pełnomocnik inicjatywy obywatelskiej „Zatrzymaj aborcję” Kaja Godek.

– Składamy pismo z wnioskiem o interpretację regulaminu Sejmu. 2 lipca 2018 r. mieliśmy do czynienia z powołaniem podkomisji, która wyłoniła się z Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Tę podkomisję powołano nie dopuszczając do głosu projektodawców inicjatywy obywatelskiej „Zatrzymaj aborcję”. Powołano ją w celu szczegółowego rozpatrzenia projektu. Tymczasem wcześniej wobec tego projektu nie zostały podjęte żadne prace. Komisja nie zajmowała się tym tematem. Odrzucała również wnioski o wprowadzenie tego projektu pod obrady komisji – mówiła Kaja Godek.

Pod projektem „Zatrzymaj aborcję” podpisało się 830 tys. Polaków. Działacze pro–life alarmują, że każdego dnia w polskich szpitalach – zgodnie z polskim prawem – zabijanych jest troje dzieci. Obywatelski projekt ma zakończyć ten proceder.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl