fot. PAP/Leszek Szymański

Premier Łotwy: Jesteśmy sojusznikami, mamy z Polską wspólne wartości i interesy

Myślimy podobnie, jesteśmy sojusznikami, mamy wspólne wartości i wspólne interesy – powiedziała premier Łotwy, Evika Silina, po spotkaniu z premierem Donaldem Tuskiem. Według niej współpraca Łotwy i Polski powinna skupiać się przede wszystkim na kwestiach energetycznych, obronnych i sytuacji na granicach.

„Myślimy podobnie, jesteśmy sojusznikami. Mamy wspólne wartości i wspólne interesy” – powiedziała premier Łotwy, Evika Silina, na konferencji prasowej po dzisiejszym spotkaniu z szefem polskiego rządu w Warszawie.

Premier Łotwy podkreśliła, że współpraca układa się bardzo dobrze, a oba kraje łączą „przyjacielskie relacje w różnych obszarach”. Według niej współdziałanie obu państw powinno skupiać się przede wszystkim na kwestiach energetycznych, obronnych, dotyczących sytuacji na granicach, gdyż – jak zaznaczyła szefowa łotewskiego rządu – granice Polski i Łotwy to zewnętrzne granice Unii Europejskiej.

Evika Silina nawiązała też do rolniczych protestów, które trwają w różnych krajach unijnych.

„U nas też rolnicy protestują” – powiedziała premier Łotwy.

Łotewska szefowa rządu podkreśliła, że jeśli Polska podejmie kroki dotyczące embarga na produkty rolne zza wschodniej granicy, jej kraj będzie ją wspierać.

„Będziemy waszym partnerem” – zadeklarowała polityk.

Evika Silina oświadczyła również, że należy nałożyć następne sankcje na Rosję oraz wspierać Ukrainę.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl