Premier: Liczba przestępstw znacząco spadła

Dzięki temu, że służba w policji jest traktowana z coraz większą powagą programowi modernizacji służb mundurowych liczba przestępstw znacząco spadła – powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że odbudowywane są posterunki, które likwidowano za poprzedniego rządu.

Szef rządu w środę wziął udział w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie, gdzie – jak zaznaczono podczas tej uroczystości – ma służyć ok. 100 policjantów.

„W 2015 r. łączna liczba wszystkich przestępstw sięgnęła ok. 550 tys., a w 2017 r. 490 tys., a więc znaczący spadek. To mogło stać się tylko dzięki temu, że ta służba staje się coraz bardziej traktowana z najwyższą powagą, ale również dzięki temu, że minister Joachim Brudziński i jego poprzednik minister Mariusz Błaszczak rozpoczęli największy program modernizacji służb mundurowych w ostatnich dwudziestukilku latach” – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że „nie da się nadrobić braków, niedociągnięć, błędów z przeszłości w ciągu jednego, czy dwóch lat”. Zaznaczył, że w województwie zachodniopomorskim odbudowano „cztery z wielu zamkniętych posterunków policji”.

„Tych posterunków policji w całym kraju zamkniętych zostało ponad 400 z 817 przez 8 lat” – powiedział premier.

Dodał, że „nie na tym powinno polegać zapewnienie wyższego poziomu bezpieczeństwa”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl