(fot. kaplica.niepokalanow.pl)

Ojciec św. Franciszek pobłogosławił Ołtarz Adoracji „Gwiazda Niepokalanej” do Światowego Centrum Modlitwy o Pokój

Tuż przed audiencją generalną na Placu Świętego Piotra w Rzymie Ojciec Święty Franciszek pobłogosławił w środę Ołtarz Adoracji „Gwiazda Niepokalanej” do Światowego Centrum Modlitwy o Pokój. Ołtarz zostanie umieszczony w Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia NMP w Niepokalanowie.

Polska dołączy do projektu 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju – idei utworzenia 12 międzynarodowych ośrodków modlitwy o pokój na świecie. Światowe Centra Modlitwy o Pokój powstały w: Betlejem w Izraelu, Oziornoje w Kazachstanie, Medjugorie w Bośni i Hercegowinie, Jamusukro na Wybrzeżu Kości Słoniowej, Namyang w Korei Południowej i Kibeho w Rwandzie. Siódme centrum powstaje w Dagupan na Filipinach. Niepokalanów jest ósmym takim miejscem.

Ołtarz wyruszył w drogę powrotną do Polski, gdzie 1 września br., podczas uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce ks. abp. Salvatore Pennacchio ołtarz zostanie pokazany wiernym z kraju i zagranicy, którzy przyjadą na inaugurację Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie.

Uroczystość Inauguracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie została objęta patronatem przez prezydenta RP Andrzeja Dudy. Patronat honorowy objęli także ks. abp Stanisław Gądecki, metropolita warszawski ks. kard. Kazimierz Nycz, prowincjał ojców franciszkanów prowincji Matki Bożej Niepokalanej w Polsce oraz gwardian klasztoru w Niepokalanowie o. Grzegorz Maria Szymanik.

Treść komunikatu udostępniamy poniżej.

Materiał informacyjny

29 sierpnia 2018 r.

 

Ojciec Święty Franciszek pobłogosławił Ołtarz Adoracji
do Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie

Dziś, 29 sierpnia 2018 roku, Ojciec Święty Franciszek, przed audiencją generalną, pobłogosławił Ołtarz Adoracji „Gwiazda Niepokalanej” do Kaplicy Adoracji w Światowym Centrum Modlitwy o Pokój
w Niepokalanowie.

Tuż przed audiencją generalną, Ojciec Święty Franciszek pobłogosławił Ołtarz Adoracji „Gwiazda Niepokalanej”, który stanie w Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Światowym Centrum Modlitwy o Pokój, w Bazylice Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie.
Po błogosławieństwie ołtarz wyruszył w drogę powrotną do Niepokalanowa, gdzie już 1 września, będą mogli zobaczyć go pielgrzymi z kraju i zagranicy, podczas inauguracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój.

Podczas audiencji generalnej na Placu św. Piotra, Ojciec Święty Franciszek przekazał również szczególne pozdrowienia i przesłanie dla Ojców Franciszkanów z Niepokalanowa oraz pielgrzymów z Polski:

„Witam serdecznie pielgrzymów polskich. (…) Dzisiaj szczególnie pozdrawiam Stowarzyszenie Communità Regina della Pace z Radomia i Ojców Franciszkanów z Niepokalanowa. Na ich prośbę pobłogosławiłem przed audiencją Ołtarz Adoracji Eucharystii, nazwany „Gwiazda Niepokalanej”. Zostanie on umieszczony
w Sanktuarium w Niepokalanowie, które staje się ósmym Międzynarodowym Centrum Modlitwy o Pokój. Adorując Chrystusa zgodnie z duchowym pragnieniem św. Maksymiliana Kolbego, wypraszajcie pokój dla waszych rodzin, Ojczyzny, Europy i całego świata. Wam i waszym bliskim z serca błogosławię.”

Inauguracja Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie odbędzie się 1 września 2018 r.,
o godzinie 12:00. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczyć będzie ks. abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce. Homilię wygłosi Jego Ekscelencja ks. abp. Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Po Mszy Świętej, nastąpi poświęcenie Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Następnie, zostanie ona otwarta dla pielgrzymów i rozpocznie się wieczysta adoracja.

Wierni, którzy chcą uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu, mogą rejestrować się na stronie www.kaplica.niepokalanow.pl, przez zakładkę „Uroczystość Inauguracji”.

Uroczystość Inauguracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie została objęta patronatem narodowym prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w stulecie odzyskania niepodległości. Patronat honorowy objęli także jego ekscelencja ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, jego eminencja ks. kard Kazimierz Nycz, metropolita Warszawski, o. Wiesław Pyzio, prowincjał Ojców Franciszkanów Prowincji Matki Bożej Niepokalanej
w Polsce oraz o. Grzegorz Maria Szymanik, gwardian klasztoru w Niepokalanowie.

 Światowe Centra Modlitwy o Pokój (12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju) powstały dotychczas
w Betlejem w Izraelu, Oziornoje w Kazachstanie, Medjugorie w Bośni i Hercegowinie, Jamusukro na Wybrzeżu Kości Słoniowej, Namyang w Korei Południowej i Kibeho w Rwandzie. Siódme Centrum powstaje w Dagupan na Filipinach. Niepokalanów jest ósmym Centrum.

 mat. informacyjny parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Niepokalanowie

 WIĘCEJ INFORMACJI: https://kaplica.niepokalanow.pl/

RIRM

drukuj