fot. PAP/EPA

Ojciec Święty o obronie życia w Polsce: Przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny i Papieża Polaka proszę Boga, aby obudził w sercach wszystkich szacunek do życia naszych braci, zwłaszcza najsłabszych i bezbronnych

Papież Franciszek, pozdrawiając w Watykanie polskich pielgrzymów, przypomniał, że św. Jan Paweł II zawsze wzywał do ochrony życia. Ojciec Święty nawiązał podczas audiencji generalnej do przypadającego w ubiegły czwartek liturgicznego wspomnienia Papieża Polaka.

Zwracając się do Polaków Biskup Rzymu zapewniał o swojej modlitwie m.in. o obudzenie serc i szacunek dla życia najsłabszych i bezbronnych.

– Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Minionego 22 października obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II w roku 100. rocznicy Jego urodzin. Zawsze wzywał On do szczególnej miłości wobec ostatnich i bezbronnych oraz do ochrony każdego życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny i Papieża Polaka proszę Boga, aby obudził w sercach wszystkich szacunek do życia naszych braci, zwłaszcza najsłabszych i bezbronnych. A także o siłę dla tych, którzy je przyjmują i troszczą się o nie, także wtedy, gdy wymaga to heroicznej miłości. Niech Bóg wam błogosławi  – przypomniał Ojciec Święty.

Podczas katechezy Papież zachęcał wiernych, by przyjrzeli się Jezusowi jako człowiekowi modlitwy. Nauczał, że w dniu Pięćdziesiątnicy dzięki łasce Ducha Świętego modlitwa Jezusa stała się modlitwą wszystkich ochrzczonych.

On sam – jak wskazywał Ojciec Święty Franciszek – wyjednał dla nas ten dar i zachęca nas, byśmy modlili się tak, jak On się modlił. Papież wezwał wiernych, by modlitwa Jezusa stała się także ich modlitwą, by przenikała ich świadomość, że są przez Niego miłowani oraz są Jego dziećmi i Jego radością.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl