fot. twitter.com

Papież Franciszek: Wielkoduszne oddanie się na służbę Jezusa nadaje naszemu życiu nowy sens

Wielkoduszne oddanie się na służbę Jezusa nadaje naszemu życiu nowy sens – mówił w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański Ojciec Święty Franciszek. Papież modlił się w niedzielę także za ofiary handlu ludźmi i niewolnictwa pozbawione „godności i wolności”. W miniony piątek obchodzony był Światowy Dzień Walki z Handlem Ludźmi.

Niedzielne rozważanie Ojciec Święty Franciszek poświęcił powołaniu pierwszych apostołów. Powołanie poprzedza nauczanie Jezusa skierowane do tłumu oraz cudowny połów, który dokonał się z woli Chrystusa dla Szymona i innych rybaków. „Wypłyń na głębię i zarzućcie sieci na połów” – mówił Ojciec Święty.

– Jest to postawa dyspozycyjności, jakiej Pan wymaga od wszystkich swoich uczniów, przede wszystkim tych, którzy wypełniają w Kościele zadania odpowiedzialne – zaznaczył papież Franciszek.

Tylko wielkoduszne oddanie się na służbę Jezusa nadaje naszemu życiu nowy sens – dodał.

– Prosi nas, abyśmy Go przyjęli na łodzi naszego życia, abyśmy z nim wyruszyli na nowo i przemierzyli nowe morze, które okazuje się pełne niespodzianek. Jego zaproszenie, aby wyjść na otwarte morze ludzkości naszych czasów, żeby być świadkami dobroci i miłosierdzia, nadaje naszemu istnieniu nowy sens, któremu często może zagrażać przywarcie do samego siebie – zaznaczył Papież.

Czasami – jak mówił Ojciec Święty – możemy być zaskoczeni i niezdecydowani w obliczu powołania, jakie kieruje do nas Chrystus. Mamy pokusę, by je odrzucić z powodu naszej nieadekwatności.

– Także Piotr po tym nieprawdopodobnym połowie powiedział Jezusowi:  „Odejdź ode mnie, Panie, bo jestem człowiek grzeszny”. Ale powiedział to na kolanach przed Tym, którego teraz rozpoznaje jako „Pana”. Jezus dodał mu otuchy mówiąc: „Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowił”, ponieważ Bóg, jeśli Mu ufamy, uwalnia nas od naszego grzechu i otwiera przed nami nowy horyzont: współpracy w swojej misji – zaznaczył Ojciec Święty.

Na zakończenie papież Franciszek pozdrowił przybyłych pielgrzymów. Udzielił także wszystkim swego apostolskiego błogosławieństwa.

TV Trwam News/RIRM

drukuj