Szef MON: wykorzystajmy rozwój gospodarczy Polski do wzmocnienia przemysłu zbrojeniowego

Wykorzystajmy szansę dziejową polegającą na tym, żeby dynamiczny rozwój gospodarczy Polski wykorzystać do tego, aby wzmocnić polski przemył zbrojeniowy – powiedział w środę szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak podczas spotkania z przedstawicielami związków zawodowych przemysłu zbrojeniowego.

Szef MON – jak przekazał resort obrony – wziął w środę udział w konferencji „Plan Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej – szanse i zagrożenia polskiego przemysłu zbrojeniowego”, która odbyła się w głównej siedzibie spółki PIT-RADWAR S.A. należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Spotkał się też z przedstawicielami organizacji związkowych spółek Grupy PGZ.

„Moje podejście do obowiązków jest takie: wykorzystajmy szansę dziejową, która stoi przed Polską, szansę polegająca na tym, żeby dynamiczny rozwój gospodarczy naszego kraju, który niewątpliwie jest rezultatem przełomu, jaki miał miejsce w 2015 roku, wykorzystać do tego, żeby wzmocnić polski przemył zbrojeniowy” – powiedział Mariusz Błaszczak.

Szef MON podkreślał też znaczenie ruchu związkowego.

„Uważam, że to wielka wartość (…), ludzie zaangażowani społecznie w to, żeby zadbać o miejsca pracy i sprzeciwiać się stanowczo i skutecznie wobec tych, którzy chcieliby pozbawić nasz kraj potencjału, jaki mamy” – mówił Mariusz Błaszczak, cytowany przez resort obrony.

Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) to lider polskiego przemysłu i jeden z największych koncernów obronnych w Europie. Skupia ponad 60 spółek (branże: obronna, stoczniowa, nowych technologii), osiągając roczne przychody na poziomie 5 mld zł.

W spółkach tworzących Grupę Kapitałową PGZ zatrudnionych jest przeszło 17000 pracowników. Do trzech największych organizacji związkowych działających w ramach Grupy należą: NSZZ „Solidarność”, Związek Zawodowy Przemysłu Elektromaszynowego i Związek Zawodowy Sektora Obronnego.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl