Premier w Bochni: Dobra zmiana powinna pozostać na dobre

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w niedzielę na spotkaniu z mieszkańcami Bochni (Małopolskie), że w wyniku wyborów, dobra zmiana, powinna pozostać na dobre. Apelował też, aby w Bochni wybrać dobrego gospodarza.

Szef rządu ocenił, że poprzednicy wyprzedawali polskie dobra, bo mieli dziurawy budżet.

„A my mamy środki i na politykę społeczną i na politykę rozwojową i na wzrost wartości polskiego kapitału w polskiej gospodarce” – podkreślił.

Nawiązał do podwyższenia ratingów ekonomicznych dla Polski. W jego ocenie stało się tak, „bo prawda obroniła się sama”.

„Pokazaliśmy skuteczność naszej polityki, nie daliśmy się zmiażdżyć, nie daliśmy się zwieść różnym fałszywym podszeptom” – zaznaczył.

W piątek wieczorem agencja S&P Global Ratings podwyższyła długoterminowy rating Polski w walucie obcej do „A-” z BBB+”. Według S&P, perspektywa ratingu jest stabilna. Również w piątek agencja Fitch potwierdziła długoterminowy rating Polski w walucie obcej na poziomie „A-” i podała, że perspektywa ratingu pozostała stabilna.

„Ale do kontynuacji dobrej zmiany – po to, żeby ta zmiana była na dobre, potrzebne jest również to, żebyśmy komunikowali się ze społeczeństwem ponad głowami mediów, bo my musimy mieć bezpośredni kontakt z ludźmi” – przekonywał Mateusz Morawiecki.

„Dlatego bardzo wszystkich państwa proszę o bezpośrednie zaangażowanie, o mobilizację w tym ostatnim tygodniu wyborów, bo tylko wtedy – kiedy wygramy te wybory – będziemy mogli zmieniać Polskę w samorządzie, tak jak zmienialiśmy ją w rządzie” – apelował do uczestników bocheńskiego spotkania.

Premier nawiązał też do zmian w wymiarze sprawiedliwości; podziękował posłowi PiS Stanisławowi Piotrowiczowi i innym posłom PiS, którzy nad tymi zmianami pracowali.

„To jest niewdzięczna rola, kiedy cały świat atakuje, kiedy wszyscy szukają dziury w całym” – mówił szef rządu.

„A ja chcę państwu powiedzieć, że wdrażamy zdrowe zasady. Właśnie od początku tego roku wdrożyliśmy zasadę losowej dystrybucji spraw sądowych” – dodał.

„Sądy muszą być sprawiedliwe, muszą być uczciwe. I po to jest nasza reforma i będziemy ją konsekwentnie prowadzić” – zadeklarował premier Morawiecki.

Jego zdaniem, „my robimy dobrą robotę dla ludzi, dla całego społeczeństwa”. Apelował o głosowanie na kandydatów PiS, żeby „Bochnia stawała się coraz lepszym miejscem do pracy i do codziennego życia”.

PAP/RIRM

drukuj