fot. PAP/Tomasz Wojtasik

Szef rządu wziął udział w otwarciu obwodnicy Kępna

Premier Mateusz Morawiecki brał w poniedziałek udział w otwarciu obwodnicy Kępna. Szef rządu mówił o inwestycjach w drogi, które mają przyciągnąć inwestorów i dać nowe miejsca pracy.

S11 to droga od Kołobrzegu, przez Koszalin, Poznań, Kępno, dalej na południe, przez Opolszczyznę do Tarnowskich Gór i Pyrzowic. Jej częścią jest obwodnica Kępna, która w poniedziałek została oddana do użytku. Na miejscu przebywał premier Mateusz Morawiecki.

– Każdy kilometr tej drogi to kilometr nowych możliwości. To nowe możliwości przyciągania przedsiębiorców z Polski, ale też zagranicznych, przedsiębiorców, którzy tworzą miejsca pracy – mówił szef rządu.

Premier tłumaczył, że S11 to droga, dzięki której południe Wielkopolski będzie miało doskonałe położenie logistyczne i transportowe. Wskazał, że Polski Ład i współpraca z pracodawcami pozwoli na rozwój całego regionu.

– Mamy do czynienia z zagłębiem meblarskim. Jestem przekonany, że spójna, wygodna, komfortowa komunikacja dróg szybkiego ruchu przyspieszy jeszcze ten rozwój – podkreślił Rafał Weber, wiceminister infrastruktury.

W przypadku Polski powiatowej i gminnej, na terenie kraju ze względu na lepsze warunki do inwestowania, może powstać ok. 500 tys. nowych miejsc pracy. Droga S11 ma być jednym z impulsów, który takie liczby pozwoli osiągnąć.

– Mamy środki na skompletowanie wszystkich odcinków tej drogi – zapewnił premier.

Cały program budowy dróg w Polsce to pula środków sięgająca 300 mld złotych. Z tych pieniędzy finansowana będzie budowa kolejnych odcinków drogi S11.

– Procedujemy w tej chwili decyzje środowiskowe jak na odcinku w stronę Olesna. Budujemy 20-kilometrowy odcinek obwodnicy Olesna – zwrócił uwagę Rafał Weber.

Droga S11 będzie dobrze skomunikowana. Kilka kilometrów od Kępna krzyżuje się z drogą S8, biegnącą od Białegostoku przez Warszawę aż do Wrocławia.

 

TV Trwam News

drukuj