Premier: Kładziemy duży nacisk na innowacyjność

W ramach działań Polskiego Funduszu Rozwoju, przez programy strategiczne i alokację środków kładziemy duży nacisk na innowacyjność – wskazywał w czwartek premier Mateusz Morawiecki podczas kongresu „100 lat Polskiej Gospodarki” w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych.

Mateusz Morawiecki podkreślał, że gospodarka 4.0 jest szansą dla Polski.

„Dlatego kładziemy tak ogromny nacisk w ramach działań Polskiego Funduszu Rozwoju, ale też przez nasze programy strategiczne, przez alokację środków, (…) na innowacyjność” – powiedział premier.

Jak mówił, rząd przede wszystkim wspiera rozwój oddolny – „tę gospodarkę tysiąca kwitnących kwiatów na łące polskiego podglebia gospodarczego, finansowego, które jest częścią gospodarki światowej”.

„Chcemy być tą częścią” – zapewnił.

Dodał, że włączenie się w gospodarkę globalną powoduje presję konkurencyjną.

„Ale jednocześnie wskazujemy, że dojrzałe państwa – zachodnie w szczególności i wschodnie niektóre – potrafią w dużo lepszy sposób kombinować, koordynować konkurencję (…) i współpracę” – mówił Mateusz Morawiecki.

Jak tłumaczył, cechą charakterystyczną bardzo dojrzałych gospodarek było właśnie to, że państwo wspiera w różnych sektorach ekspansję kapitałową, eksportową.

„My poprzez Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju staramy się właśnie robić to samo” – dodał premier.

PAP/RIRM

drukuj