fot. wikipedia

Rzecznik rządu: Premier nakreśli w Jasionce wizję rozwoju gospodarczego na kolejne lata

Podczas Kongresu 590 premier Mateusz Morawiecki podsumuje działania z ostatnich czterech lat, m.in. Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, a także nakreśli wizję rozwoju gospodarczego na kolejne lata – powiedział we wtorek w radiowej Jedynce rzecznik rządu Piotr Müller.

Wtorek będzie drugim i ostatnim dniem Kongresu 590, który odbywa się w Jasionce koło Rzeszowa. Uczestnicy kongresu wezmą udział m.in. w dyskusji o Konstytucji Biznesu i jej wpływie na swobodę prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Przewidziano też m.in. debatę o inwestycjach w zdrowie.

Rzecznik rządu był pytany w porannych Sygnałach Dnia, czego można spodziewać się po planowanym, wtorkowym wystąpieniu szefa rządu na Kongresie.

Na pewno (można się spodziewać-przyp.) pewnego podsumowania działań z ostatnich czterech lat, w szczególności Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, ale również nakreślenia wizji rozwoju gospodarczego na najbliższe lata” – powiedział Piotr Müller.

Zaznaczył, że decyzje, które były podjęte w ciągu ostatnich czterech lat, będą rzutowały na najbliższe.

Mówię o wszystkich impulsach gospodarczych, uszczelnieniach systemu VAT-owskiego, czy wreszcie zapowiedzi małego ZUS dla małych przedsiębiorców, który ma wejść od pierwszego stycznia 2020 r.” – dodał Piotr Müller.

Odnosząc się do zaprezentowanej w poniedziałek „Piątki na sto dni” PiS, rzecznik rządu wskazał, że zagadnienia te były podnoszone w kampanii. Chodzi o zapowiedź, że w ciągu pierwszych 100 dni zostaną uchwalone ustawy albo przygotowane programy rządowe dot. małego ZUS, 13. i 14. emerytury, pakietu kontrolnych badań profilaktycznych, budowy 100 obwodnic i planu dojścia do równych dopłat dla rolników.

W programie Prawa i Sprawiedliwości jest kilka ważnych elementów programowych na najbliższe cztery lata. Ale faktycznie chcemy, aby w ciągu pierwszych stu dni jasno określić i przyjąć – w przypadku niektórych programów – konkretne rozwiązania prawne” – stwierdził Piotr Müller, podkreślając, że PiS stara się być partią wiarygodną i realizować obietnice wyborcze.

PAP

drukuj