fot. PAP/EPA

Premier Izraela: Od przyszłego tygodnia dzieci będą mogły wrócić do szkół

Izraelski premier Benjamin Netanjahu ogłosił w czwartek, że od przyszłego tygodnia dzieci będą mogły wrócić do szkół w pełnym wymiarze godzin, ale na zasadzie dobrowolności. Częściowe otwarcie placówek edukacyjnych nastąpiło w Izraelu 3 maja.

W liczącym 9 mln mieszkańców Izraelu stwierdzono do tej pory 16 579 przypadków zakażenia koronawirusem i 265 zgonów. W ramach stopniowego odchodzenia od ograniczeń zniesiono zakaz spotkań, umożliwiono częściowo podróże i otworzono centra handlowe oraz targowiska.

Od 3 maja wznowiono naukę w szkołach podstawowych w klasach 1-3 oraz w najstarszych rocznikach w szkołach ponadpodstawowych, z tym że w jednym pomieszczeniu nie może przebywać więcej niż 15 osób. 11 maja przywrócono także działalność przedszkoli.

Benjamin Netanjahu powiadomił w oświadczeniu, że od przyszłego tygodnia wszystkie dzieci będą mogły wrócić do szkół na zasadzie dobrowolności. O terminach otwarcia placówek będą jednak decydować samorządy lokalne.

W Izraelu po wybuchu pandemii koronawirusa ponad 1,1 mln osób złożyło wniosek o zasiłek dla bezrobotnych, co oznacza 27-procentowe bezrobocie w tym kraju.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl