Premier: bycie strażakiem to rzecz wielka

Bycie strażakiem to rzecz wielka, to najbardziej szanowana służba w Polsce – mówiła premier Beata Szydło podczas centralnych obchodów Dnia Strażaka, połączonych z jubileuszem 25-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej oraz promocją oficerską.

„Być strażakiem to rzecz wielka. To najbardziej szanowana służba w Polsce. Dlaczego? Dlatego, że ludzie wiedzą, że zawsze kiedykolwiek będzie się działo coś złego, wy będziecie pierwszymi, którzy dotrzecie i udzielicie im pomocy. Jesteście zawsze wtedy, kiedy dzieje się coś, co wymaga wyjątkowych umiejętności, wyjątkowych działań. Jesteście zawsze wtedy, kiedy potrzebny jest ratunek, kiedy potrzebna jest pomoc, ale jesteście też w sytuacjach innych, kiedy dzieją się ważne w waszych miejscach, tam gdzie służycie, wydarzenia. I za to również należą wam się serdeczne podziękowania” – powiedziała premier do zgromadzonych na sobotnich uroczystościach na placu Piłsudskiego w Warszawie.

Na ich ręce złożyła podziękowania wszystkim strażakom. Podziękowała też ich rodzinom i wszystkim, którzy ich wspierają.

„Najkrótsze wyrazy wdzięczności, które można złożyć streszczają się w waszym zawołaniu: <<Bogu na chwałę, ludziom na ratunek>>. Ta dewiza przyświeca wam każdego dnia. I ta dewiza w najprostszy sposób streszcza sens waszego działania i to, co robicie, na co dzień” – powiedziała premier do strażaków.

Beata Szydło życzyła, by służba przynosiła im satysfakcję, by spełniały się ich marzenia, ambicje i by zawsze mieli poczucie tego, że ludzie, którym pomagają obdarzają ich wdzięcznością i zawsze będą się do nich zwracali w potrzebie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl