fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Prawica nadal zjednoczona?

Politycy Prawa i Sprawiedliwości zapewniają, że sytuacja w Zjednoczonej Prawicy wraca na dobre tory. „Trzeba życzyć źle Polsce, aby pozwolić na powrót do władzy Platformy Obywatelskiej” – w tych słowach europoseł Beata Kempa, wiceszefowa Solidarnej Polski, odniosła się do sytuacji wewnątrz Zjednoczonej Prawicy. Polityk wyraziła przekonanie, że obóz rządzący przetrwa jako jedność do końca kadencji.

Ostatnie tygodnie to czas sporów i konfliktów w Zjednoczonej Prawicy. Kością niezgody jest m.in. Polityka Energetyczna Polski oraz porozumienie budżetowe zawarte z Unią Europejską w grudniu. Te dwie kwestie budzą sprzeciw Solidarnej Polski. Jednocześnie trwa walka o władzę w partii Porozumienie.

– My jako Solidarna Polska dochowujemy zapisów umowy koalicyjnej i oczekujemy tego samego – powiedziała w programie Polski Punkt Widzenia na antenie TV Trwam Beata Kempa. [czytaj więcej] 

Eurodeputowana dodała, że dojście do władzy PO lub Polski 2050 Szymona Hołowni byłoby bardzo złą wiadomością dla Polski.

– Uważamy, że trzeba dochowywać umów i to jest bardzo ważne. Jestem przekonana, że to porozumienie będzie i – jeszcze raz powtarzam – mam złą wiadomość dla opozycji: zrobimy wszystko, żebyście nie rządzili, bo to będą złe rządy dla Polski ­– zaznaczyła Beata Kempa.

Ponadto politycy Prawa i Sprawiedliwości zapewniają, że sytuacja w Zjednoczonej Prawicy wraca na dobre tory. Teraz priorytetem dla partii rządzącej jest realizacja programu odbudowy po pandemii COVID-19.

Wiceszef klubu Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski przekonywał na antenie Polskiego Radia, że kryzys w Zjednoczonej Prawicy jest chwilowy i już wkrótce rozmowy wrócą na właściwy tor.

– Liczę na to, że jest to tylko chwilowa sytuacja, w której dochodzi do dyskusji. Nie można oczywiście przewidzieć, czy zdarzy się coś niedobrego, ale myślę, że wychodzimy już z tego drobnego zawirowania – ocenił Marek Suski.

Jak podkreślał polityk, teraz partia rządząca chce się skupić na realizacji programu odbudowy po pandemii COVID-19.

RIRM/TV Trwam News

drukuj