fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Poznań: 5 osób zatrzymanych ws. wyłudzania nieruchomości

Wielkopolscy policjanci zatrzymali pięć osób podejrzanych o wyłudzanie nieruchomości. Skala wyłudzeń, według policji, sięga milionów złotych.

Jak poinformował we wtorek rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, zatrzymania miały miejsce w poniedziałek w Poznaniu i podpoznańskich miejscowościach.

Zatrzymane osoby są podejrzane o wyłudzenia mieszkań, domów i gruntów o wartości kilku milionów złotych. Wśród zatrzymanych jest mężczyzna, przeciwko któremu aktualnie w sądzie toczy się proces. Jest on oskarżony w tzw. aferze mieszkaniowej wykrytej przez poznańskich policjantów w 2010 roku” – podał Andrzej Borowiak.

Rzecznik wyjaśnił, że na trop obecnej sprawy policjanci wpadli wiele miesięcy temu. Do różnych policyjnych jednostek zaczęli się zgłaszać pokrzywdzeni.

Informowali o tym, że w celu uzyskania kredytów i pożyczek nawiązali kontakty biznesowe z przedstawicielami dwóch firm. W efekcie tracili kontrolę nad nieruchomościami, które miały stanowić zabezpieczenie transakcji. Sprawcy oszustw różnymi prawnymi zabiegami gwarantowali sobie możliwość odsprzedaży mieszkań, domów i gruntów. Zrywali później wszelkie kontakty z pokrzywdzonymi” – podał.

Śledztwo w tej sprawie od sierpnia prowadzi Prokuratura Okręgowa w Poznaniu. Borowiak podał, że w ramach postępowania, w trakcie przeszukań mieszkań i biur należących do zatrzymanych osób, przejęto dokumenty i sprzęt informatyczny.

PAP/RIRM

drukuj