fot. PAP/Leszek Szymański

Poznań: seria podpaleń na Grunwaldzie

Do 18 pożarów doszło w nocy z poniedziałku na wtorek na poznańskim Grunwaldzie. Płonęły śmietniki, wiaty do przechowywania kontenerów ze śmieciami, uszkodzone zostały także samochody i elewacje budynków.

Stało się to ok. północy. Jak tłumaczył oficer prasowy PSP w Poznaniu kpt. Michał Kucierski, „w nocy doszło najprawdopodobniej do serii podpaleń”.

„Odebraliśmy zgłoszenia o 18 zdarzeniach w ciągu 1,5 godziny. Paliły się nie tylko kosze na śmieci, ale także większe wiaty przeznaczone na przechowywanie kontenerów. Na skutek tych zdarzeń uszkodzeniom uległy samochody, które stały w bezpośredniej bliskości działania ognia. Doszło także do uszkodzeń elewacji dwóch budynków” – mówił Michał Kucierski.

Na miejscu zdarzeń byli także policjanci. St. sierż. Marta Mróz z poznańskiej policji podkreśliła, że obecnie trwają poszukiwania sprawcy.

„Na poznańskim Grunwaldzie, w obecności biegłego, prowadzone są również oględziny miejsc pożarów. Ustalany jest również monitoring i świadkowie tych zdarzeń” – podała Marta Mróz.

PAP/RIRM

drukuj