fot. todosalteatro.com

Pikieta ws. pseudo-spektaklu: „Golgota Picnic”

Dziś w Poznaniu odbędzie się pikieta ws. pseudo-spektaklu: „Golgota Picnic”, który obraża uczucia religijne katolików. Manifestacja rozpocznie się o godz. 11 przed urzędem miejskim. Organizatorem pikiety jest Poznański Związek Patriotyczny „Wierni Polsce”.

W ramach poznańskiego Malta Festival hiszpańsko-argentyński pseudoartysta ma zaprezentować spektakl, w którym jawnie kpi ze śmierci krzyżowej Jezusa Chrystusa. Paszkwil zawiera sceny obsceniczne, pełne pornografii. Zarzuca chrześcijaństwu sprzyjanie seksualnemu wykorzystywaniu nieletnich przez księży i zakonników

Jako katolicy nie możemy pozwolić na to bluźnierstwo – podkreśla Bogdan Freytag, przewodniczący Poznańskiego Związku Patriotycznego „Wierni Polsce”.

– To kpina i szyderstwo z męki ukrzyżowanego Chrystusa. Nie możemy być obojętni wobec tego świętokradztwa. W ostatnich paru latach doświadczamy tego co się dzieje począwszy od profanacji Krzyża na Krakowskim Przedmieściu po ubiegłoroczną profanację w Muzeum w Warszawskiej Zachęcie. Na to absolutnie nie może być zgody. W czwartek został dostarczony list do sekretariatu prezydenta poznania pana Grobelnego. Domagamy się w nim, żeby spektakl został odwołany – powiedział Bogdan Freytag.

 „Golgota Picnic” była już przyczyną masowych demonstracji i protestów m.in. we Francji. Teraz pseudo-spektakl ma trafić do Polski. Sprawa dodatkowo budzi sprzeciw, gdyż Malta Festival finansowany jest przez ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj