„Biały marsz” na ulicach Poznania

Ulicami Poznania przechodzi „Biały marsz” w obronie życia. Wydarzenie odbywa się w ramach obchodzonego dzisiaj Narodowego Dnia Życia. Uczestnicy marszu wyruszyli spod Pomnika Armii Poznań. Przemarsz zakończy się na ul. Mickiewicza przy Poznańskich Krzyżach.

Organizatorzy chcą przede wszystkim zwrócić uwagę posłów na przyspieszenie prac nad ustawą #ZatrzymajAbrocję.

Dr Krzysztof Kawęcki, wiceprezes Prawicy RP podkreśla, że marsz jest okazją do narodowej refleksji nad obroną życia poczętych.

Celem tego marszu jest wyrażenie solidarności z najbardziej bezbronnymi, z dziećmi poczętymi. Przesłanie wydarzenia to wezwanie skierowane do posłów na Sejm RP o jak najszybsze przyjęcie przez Sejm, w formie ustawy, obywatelskiego projektu #ZatrzymajAborcję – akcentuje dr Krzysztof Kawęcki.

Organizatorem wydarzenia jest Prawica Rzeczypospolitej a także środowisko Poznań dla Życia. Patronat honorowy nad akcją objął europoseł Marek Jurek. W ubiegłorocznej edycji „Białego marszu” w Poznaniu wzięło udział ponad 500 osób.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl