fot. twitter.com/MRiPS_GOV_PL

Powstaje 113 nowych domów i klubów seniora

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg wzięła udział w otwarciu Klubu Senior+ w Nowych Skalmierzycach. Szefowa resortu podsumowała także realizowane programy, które są skierowane do najstarszych członków naszego społeczeństwa.

https://twitter.com/MRiPS_GOV_PL/status/1391734698083328001

Marlena Maląg podkreśliła, że poprzez programy skierowane do seniorów  wyrażamy naszą odpowiedzialność i solidarność międzypokoleniową. Szefowa resortu przypomniała także o 13 i 14 emeryturze oraz waloryzacji świadczeń.

Rząd realizuje programy, które mają pomóc seniorom w zorganizowaniu czasu, którego na tym etapie życia mają dużo. W tym celu powstają kluby i domy seniora.

– W całym kraju powstaje 113 dodatkowych domów i klubów seniora, a więc kolejne ponad 2,5 tys. miejsc, dzięki którym seniorzy będą mogli aktywnie spędzać czas. Ten program cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem jednostek samorządu terytorialnego, które realizując swoją politykę senioralną, wiedzą jak ważna jest więź międzypokoleniowa, podziękowanie seniorom i chętnie sięgają po środki – mówiła polityk.

W Polsce funkcjonowało około 980 domów i klubów seniora. Korzysta z nich ponad 23 tys. osób. Także w czasie pandemii, gdy lokale były zamknięte, prowadzono zajęcia online, tak by seniorzy mogli realizować swoje zainteresowania.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl