pixabay.com

Białystok: Ruszył specjalny telefon z cyfrowymi poradami dla seniorów

Jak wysłać e-maila, pobrać aplikację, wyszukać w internecie strony i jak się po nich poruszać – będą mogli dowiedzieć się i skorzystać z porad specjalistów białostoccy seniorzy, którzy zadzwonią pod specjalny numer uruchomiony właśnie dla nich. Numer będzie dostępny do końca maja.

Projekt „Telefon Cyfrowych Porad dla Seniora” to pilotaż skierowany do seniorów 60+ zamieszkujących teren Białegostoku – powiedziała Monika Lewko z Fundacji Spe Salvi, która prowadzi ten projekt.

Aby skorzystać z porad, należy skontaktować się telefonicznie pod numerem telefonu: 575 851 546. Dostępny jest on od poniedziałku do piątku w godz. 13.00 – 17.00.

„Seniorzy będą mogli dowiedzieć się m.in. jak wysłać maila, ściągnąć aplikację czy wyszukać potrzebnych im stron w internecie” – mówiła Monika Lewko i dodała, że konsultanci też mogą „poprowadzić” seniora krok po kroku, informując, jak np. zapisać się przez internet na poradę lekarską czy usunąć drobne usterki związane z telefonem czy komputerem.

Istnieje też możliwość przyjścia na spotkanie do biura fundacji albo skorzystania z pomocy konsultanta u siebie w domu. Monika Lewko powiedziała, że taką potrzebę należy wcześniej zgłosić, a każde spotkanie w biurze lub w domu będzie dostosowane do obecnych wymogów sanitarnych związanych z sytuacją pandemiczną w kraju.

Telefon będzie czynny na razie do końca maja. Monika Lewko powiedziała, że projekt to na razie pilotaż, a fundacja chce w ten sposób sprawdzić, czy seniorzy będą korzystać z takiego wsparcia. Dodała, że z doświadczenia wie, że do takich nowości seniorzy muszą się przyzwyczaić. Podobnie było z projektem „złota rączka”, gdzie seniorzy mogą korzystać z pomocy przy drobnych naprawach w domu. Na początku zainteresowanie było małe, obecnie – seniorzy chętnie korzystają z tej usługi.

Projekt „złota rączka” działa w mieście już od kilku lat. Oba zadania – telefon z poradami i złota rączka – są finansowane z budżetu Białegostoku.

 

PAP

drukuj