Akcja „Dzień Seniora” we wszystkich oddziałach ZUS

We wszystkich oddziałach Zakładów Ubezpieczeń Społecznych w Polsce trwa dziś akcja „Dzień Seniora”. Przez cały dzień do dyspozycji osób starszych są doradcy emerytalni zakładu. Od czego zależy wysokość emerytury i jak ją podwyższyć – m.in. na takie pytania uzyskają odpowiedź seniorzy.

ZUS zaprosił też do udziału w akcji ekspertów z innych instytucji. Pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia odpowiedzą, jakie leki przysługują za darmo emerytom, którzy ukończyli 75 lat. Z kolei policjanci wytłumaczą jak uniknąć oszustw typu „metoda na wnuczka”. Ponadto osoby starsze uzyskają porady prawnej.

Prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS, podkreśla, że akcja ma na celu aktywizację seniorów.

– Budujemy taką szeroką koalicję na rzecz wsparcie seniorów, budowania bezpieczeństwa dla wszystkich tych osób. Celem jest aktywizacja seniorów, a więc m.in. zachęcanie do różnych form aktywności i także udział w naszej edukacji z zakresu ubezpieczeń społecznych. Wszystko to się dzieje z udziałem pracowników zakładu, bezpłatnie, na sali obsługi klientów. Zapraszamy, aby skorzystać z tych usług. Myślę, że zrobiliśmy bardzo dużo w ciągu ostatnich dwóch lat w kwestii dotyczącej takiego indywidualnego podejścia do naszych seniorów – wskazuje prof. Gertruda Uścińska.

Tegorocznej akcji „Dzień Seniora” towarzyszy hasło „Aktywnie i bezpiecznie”.

W Polsce jest obecnie 5,5 mln emerytów, 115 tys. osób pobierających świadczenia przedemerytalne oraz ok. 2 mln osób, które zbliżają się do emerytury.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl