fot. twitter.com/PremierRP

Rusza Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Min. M. Maląg: Na pomoc zabezpieczyliśmy 100 mln zł

Na pomoc dla seniorów zabezpieczyliśmy na razie 100 mln zł – poinformowała w piątek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Dodała, że dla osób starszych została uruchomiona specjalna infolinia.

„Pandemia koronawirusa powoduje to, że diametralnie zmienia się życie w każdym obszarze, szczególnie narażeni są nasi seniorzy” – podkreśliła minister na piątkowej konferencji prasowej.

Szefowa MRiPS wyjaśniła, że w ramach solidarnościowego korpusu wsparcia seniorów uruchomiona została infolinia pod numerem 22 505 11 11.

„Tam nasi seniorzy, przede wszystkim ci, którzy mają ukończone 70 lat, mogą zadzwonić. Natomiast my – rząd, jednostki samorząd terytorialnego, ośrodki pomocy społecznej, wolontariusze, harcerze, wojska obrony terytorialnej – w ramach solidarności międzypokoleniowej będziemy przekazywać Państwu przede wszystkim niezbędne produkty do domu” – dodała Marlena Maląg.

Minister poinformowała, że za pomocą infolinii seniorzy połączą się z konsultantem, który zbierze od nich informacje i dane. Następnie będą one przekazane do ośrodka pomocy społecznej.

„Konkretna osoba z ośrodka lub też wolontariusz do Państwa domu trafi, skontaktuje się i niezbędne produkty zostaną dostarczone” – zapewniła szefowa MRiPS.

Marlena Maląg poinformowała ponadto, że na program dla seniorów zabezpieczone zostało na razie 100 mln zł. W razie potrzeby środki te mają zostać zwiększone.

PAP

drukuj