fot. twitter.com/PremierRP

Min. A. Niedzielski: Służba zdrowia na razie zachowuje wydolność

Nasza służba zdrowia cały czas na razie zachowuje wydolność – powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski. Ale – dodał – jesteśmy już dawno poza strefą komfortu.

„Nasza służba zdrowia cały czas na razie zachowuje wydolność, zachowuje sprawność operacyjną” – mówił Adam Niedzielski na konferencji prasowej w KPRM.

Wskazał, że „oczywiście pojawiają się różne pojedyncze historie, ale jesteśmy w bardzo trudnym czasie i te historie musza się pojawiać”.

„Reagujemy, staramy się im przeciwdziałać, ale jesteśmy już dawno poza strefą komfortu. Musimy zrobić wszystko, żeby zahamować ten dalszy rozwój pandemii” – podkreślił minister zdrowia.

Szef MZ zaznaczył, że rząd wraz z Ministerstwem Zdrowia wykonuje wszystkie możliwe działania, które dotyczą rozbudowy infrastruktury szpitalnej. Wskazał tu na ciągłe poszerzanie bazy łóżek, przekształcanie szpitali powiatowych w covidowe oraz zajmowanie „kolejnych oddziałów internistycznych w dużych szpitalach”.

Przypomniał również, że w czwartek ogłoszone zostało wzmocnienie o dodatkowy tysiąc bazy łóżek covidowych łóżkami z sektora prywatnego.

„Stawiamy też szpitale tymczasowe, które, jak planujemy, powiększą nam infrastrukturę łóżkową o 5 tysięcy” – dodał Adam Niedzielski.

PAP

drukuj