fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Min. A. Niedzielski: Luzowanie obostrzeń uwarunkowane od realizacji programu szczepień; decyzja o powrocie uczniów do szkół – w okolicach 14 lutego

Minister zdrowia, Adam Niedzielski, poinformował, że luzowanie obostrzeń uwarunkowane jest realizacją programu szczepień. Zaznaczył, że nie można dopuścić do sytuacji, żeby podawać szczepionkę, gdy pandemia będzie się dynamicznie rozwijała. Minister zapowiedział również, że decyzja o powrocie uczniów do szkół będzie podejmowana w okolicach 14 lutego.

Minister Adam Niedzielski poinformował, że decyzje o odmrożeniu gospodarki będą prawdopodobnie podejmowane według kryteriów regionalnych. Zwrócił przy tym uwagę, że ponad 70 proc. powiatów pozostaje w strefie czerwonej, ale według podziału na województwa większość kraju jest w strefie żółtej, a południowe województwa – w strefie zielonej.

Szef resortu zdrowia podkreślił, że do 14 lutego wykonywane będą badania przesiewowe nauczycieli, które będą miały wpływ na decyzję powrotu uczniów do szkół.

– Będziemy analizowali wyniki badań przesiewowych, porównując odsetek nauczycieli, którzy zostali zweryfikowani jako pozytywni – w pierwotnym badaniu było to 2 procent. Będziemy chcieli zestawić ten wynik z tym, który otrzymamy w drugiej połowie. Wtedy podejmiemy decyzję, co dalej z edukacją. Ona będzie podejmowana w okolicach 14 lutego – wyjaśnił minister Adam Niedzielski.

Minister zdrowia zaznaczył, że w pierwszej kolejności w tryb nauczania stacjonarnego powrócą uczniowie klas ósmych i klas maturalnych, ponieważ są to osoby, które przygotowują się do egzaminów.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl