fot. twitter.com/MSZ_RP

MSZ ogłasza trzeci poziom globalnego alarmu dot. podróżowania

W związku z drugą falą pandemii, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ogłasza trzeci poziom globalnego alarmu dotyczącego podróżowania. Resort apeluje, aby odwołać wyjazdy, które nie są konieczne.

Po konsultacjach z Głównym Inspektoratem Sanitarnym, w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną na świecie, MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych. Jednocześnie resort przypomina, że wybierając się do danego kraju, należy stosować się do zasad i restrykcji tam obowiązujących.

– Zdecydowaliśmy o wprowadzeniu trzeciego globalnego poziomu ostrzeżenia, czyli nie podróżuj wtedy, kiedy to nie jest konieczne. Apelujemy do wszystkich rodaków o to, żeby nie wybierali się w podróż, jeżeli nie jest to absolutnie niezbędne z przyczyn rodzinnych, zawodowych lub innych dla nich istotnych. Za każdym razem ocena konkretnej sytuacji należy do osoby, która udaje się w podróż. Konsulowie służą pomocą i będą w zależności od lokalnych warunków podejmowali działania na miarę swoich możliwości, ale zwracam uwagę, że także działanie konsulatu w tej sytuacji jest obarczone konkretnymi ograniczeniami wynikającymi z przepisów wprowadzonych w poszczególnych krajach – mówi wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk.

Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych. W tej chwili rząd nie planuje zamknięcia granic, jednak wszystko zależy od rozwoju sytuacji.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl