fot. PAP/Paweł Supernak

Powołanie kierownictwa KPRM. Premier M. Morawiecki: Chcemy, aby państwo kojarzyło się z przyjazną i pomocną instytucją

W drugiej kadencji bardzo mocno kładziemy nacisk na jakość usług publicznych tak, aby obywatelom państwo kojarzyło się z przyjazną i pomocną instytucją – mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości powołania kierownictwa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W czwartek w kancelarii premiera odbyła się uroczystość, podczas której szef rządu wręczył akty powołania kierownictwu KPRM. Szefem kancelarii został ponownie minister Michał Dworczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości i wiceminister energii w poprzedniej kadencji Krzysztof Kubów został szefem gabinetu politycznego premiera w randze sekretarza stanu.

Premier Morawiecki wręczył też akty powołania ministrowi Łukaszowi Schreiberowi, który będzie kierował Komitetem Stałym Rady Ministrów. Ponadto w randze sekretarza stanu ponownie na stanowisko rzecznika rządu został powołany Piotr Müller.

Akt powołania otrzymał też Paweł Szrot, który – podobnie jak w poprzedniej kadencji – będzie pełnił funkcję zastępcy szefa KPRM w randze sekretarza stanu.

Szef rządu dziękując pracownikom KPRM, podkreślał wagę pracy, którą wykonują.

„Wiem, że czasami – jak mówicie – przypomina ona maraton, czasami sprint, czasami sprint w trakcie maratonu, ale myślę, że daje ona jednocześnie bardzo dużo satysfakcji, ponieważ jesteśmy w miejscu, gdzie możemy usprawnić działanie aparatu całego państwa polskiego, a to jest niebagatelna sprawa. To ogromne zobowiązanie, które spoczywa na naszych barkach” – powiedział premier.

Morawiecki stwierdził, że w pierwszej kadencji jego rząd „w dużym stopniu zlikwidował deficyty solidarności poprzednich 25 lat”, zaś celem drugiej kadencji – jak mówił – będzie bardzo mocny nacisk na jakość usług publicznych, aby obywatelom państwo kojarzyło się z przyjazną i pomocną instytucją.

„Bardzo wielka odpowiedzialność na waszych barkach” – dodał premier, zwracając się do pracowników KPRM.

W miniony piątek prezydent Andrzej Duda powołał nowy rząd Mateusza Morawieckiego, który będzie liczył 20 resortów. Wicepremierami pozostali Piotr Gliński, Jarosław Gowin i Jacek Sasin.

W nowym rządzie Morawieckiego nie będzie Ministerstwa Energii oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Powstanie natomiast Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwo Aktywów Państwowych. Z dotychczasowego resortu środowiska zostaną wydzielone dwa osobne: Ministerstwo Środowiska oraz Ministerstwo Klimatu. Ponadto szef rządu tymczasowo pokieruje również Ministerstwem Sportu.

We wtorek wieczorem Sejm udzielił wotum zaufania rządowi Morawieckiego. Za udzieleniem wotum zaufania zagłosowało 237 posłów, przeciw było 214, wstrzymało się 3 posłów.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl