fot. twitter.com

CBA zatrzymało kolejne osoby w związku ze śledztwem dotyczącym spółki GetBack

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy kolejne osoby w związku ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości w spółce GetBack. Do tej pory zarzuty w tym śledztwie usłyszało już 56 osób. Nowi zatrzymani to kolejny wątek śledztwa.

Zatrzymani przez funkcjonariuszy warszawskiej delegatury CBA to były członek zarządu GetBack SA oraz były wiceprezes i prokurent jednego z Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych. Temistokles Brodowski z CBA wyjaśnia szczegóły sprawy.

– Funkcjonariusze CBA prowadząc to śledztwo ustalili, że w sierpniu 2017 r. zatrzymane osoby, reprezentując fundusz inwestycyjny Trigon, podpisały z Get Backiem ramową umowę na prowadzenie zamkniętych funduszów inwestycyjnych. W praktyce jednak te fundusze nie powstały, a przez te działania straty GetBacku szacuje się na blisko 50 mln złotych. Zatrzymane osoby trafią do Prokuratury Regionalnej w Warszawie. Tam usłyszą zarzuty – mówi Temistokles Brodowski.

Do tej pory zarzuty w tym śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie usłyszało już 56 osób.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl