fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] A. Bujan: Każda partia polityczna jest zainteresowana rozwiązaniem afery GetBack

To jest bardzo dobry krok. Komisja została przyjęta jednoznaczną liczbą głosów w sejmowej Komisji Finansów Publicznych i wszystkich partii politycznych, które są w Sejmie. Każda partia polityczna jest zainteresowana w tym, żeby przybliżyć tak naprawdę rozwiązanie tej afery; tego, na czym ona dokładnie polegała, ale również i pomocy poszkodowanym – powiedział Artiom Bujan w środowym „Polskim punkcie widzenia” w TV Trwam.

Wczoraj odbyło się pierwsze posiedzenie specjalnej podkomisji w sprawie sytuacji poszkodowanych działalnością firmy GetBack. Artiom Bujan, prezes Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack S.A., zwrócił uwagę na chęć parlamentarzystów do szukania rozwiązań w sprawie afery GetBack.

– Nasze stowarzyszenie uczestniczyło w pierwszym posiedzeniu, tak naprawdę organizacyjnym, podkomisji nadzwyczajnej w sprawie sytuacji poszkodowanych obligatariuszy w aferze GetBack. To jest bardzo dobry krok. Komisja została przyjęta jednoznaczną liczbą głosów w sejmowej Komisji Finansów Publicznych i wszystkich partii politycznych, które są w Sejmie. Każda partia polityczna jest zainteresowana w tym, żeby przybliżyć tak naprawdę rozwiązanie tej afery; tego, na czym ona dokładnie polegała, ale również i pomocy poszkodowanym – mówił prezes stowarzyszenia.

W pierwszej kolejności komisja powinna pobrać podstawowe dokumenty, które są potrzebne do pracy tej komisji, czyli wszelkiego rodzaju raporty i protokoły wytworzone przez urząd Komisji Nadzoru Finansowego – stwierdził gość TV Trwam.

– W trakcie sprawowanego nadzoru nad podmiotami nadzorowanymi, czyli nad wszelkiego rodzaju firmami (w tym również spółką GetBack), zaczynając od podmiotów, które to oferowały te obligacje, w naszej ocenie, w sposób delikatnie mówiąc nieuczciwy. Również innego rodzaju firmy, żeby zbadać tak naprawdę całą działalność tych firm. Mam nadzieję, że do tego dojdzie, żeby podkomisja zleciła również badanie dokumentacji do Biura Analiz Sejmowych, żeby ono też się wypowiedziało o tym, jakie są możliwości prawne – powiedział Artiom Bujan.

Być może powstanie ustawa, która będzie zwalczać piramidy finansowe – poinformował gość „Polskiego punktu widzenia”.

– Na mocy tej ustawy będziemy mogli „odwracać” wszystkie te nieekwiwalentne transakcje, ewentualnie te, które były dokonywane po zawyżonych cenach, które tak naprawdę działały na szkodę spółki GetBack i jej obligatariuszy. Żeby można było na mocy tej ustawy „zanulować” wszelkiego rodzaju transakcje podejrzane, poprosić te pieniądze z powrotem, chociażby jakoś rozliczyć te firmy, które uczestniczyły w całym tym procederze. Liczymy na konstruktywną współpracę – podsumował prezes stowarzyszenia.

RIRM

drukuj