Poszkodowani w GetBack na spotkaniu z kierownictwem Departamentu Budżetu i Finansów NIK

Przedstawiciele Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack spotkają się dziś z kierownictwem Departamentu Budżetu i Finansów Najwyższej Izby Kontroli. W najbliższym czasie NIK ma rozpocząć kontrolę działalności instytucji państwowych oraz podmiotów organizujących rynek finansowy wobec spółki GetBack. O taką kontrolę wystąpił do Izby szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki.

Urzędnicy przyjrzą się funkcjonowaniu m.in. Komisji Nadzoru Finansowego, Giełdy Papierów Wartościowych oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Dzisiejsze spotkanie w siedzibie NIK ma na celu zapoznanie kontrolerów z informacjami, jakie posiada Stowarzyszenie Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack – mówi jego przewodniczący Artiom Bujan. Przypomniał, że stowarzyszenie przygotowało opracowanie w tej sprawie.

Jako Stowarzyszenie Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack złożyliśmy we wrześniu br. obszerne wystąpienie pokazujące z naszej strony – zwykłych obywateli konsumentów – do jakich nieprawidłowości doszło w urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego. Stąd mamy tę aferę. To wszystko dzieje się na rynku regulowanym w Polsce: działalność różnego rodzaju pośredników bankowych, oferentów obligacji spółki GetBack, jak i samego GetBack. My chcemy poruszyć pewne kwestie, żeby były one znane Najwyższej Izbie Kontroli – powiedział Artiom Bujan.

W sprawie dotyczącej nieprawidłowości w spółce GetBack oskarżeni są: były prezes Konrad K. i współpracujący z nim Piotr B. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Konrad K. usłyszał zarzuty dotyczące m.in. usiłowania wyłudzenia 250 mln zł z Polskiego Funduszu Rozwoju oraz „wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach” spółce GetBack w łącznej kwocie 23 mln zł.

Spółka GetBack powstała w 2012 r., a zadebiutowała na giełdzie 5 lat później.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl