Potrzeba realnej polityki prorodzinnej

Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz podpisał kolejne umowy z partnerami Karty Dużej Rodziny. Do nowych Partnerów programu Karta Dużej Rodziny dołączyli, m.in. Carrefour Polska, LUX MED, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne oraz C&A Polska.

Sieć hipermarketów Carrefour oferuje zwrot 10 proc. rachunku w postaci e-bonu na kolejne zakupy, Grupa LUX MED natomiast daje 15 proc. zniżki na wszystkie usługi medyczne. Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne proponują 10 proc. zniżki na zakupy online, a firma C&A 10 proc. zniżki na odzież dziecięcą.

Do współpracy dołączyli również: grupa LOTOS, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

Cezary Mech, były wiceminister finansów ocenia, że to krok dobry, jednak niewystarczający.

Karty dużych rodzin są wskazane. One powinny być bardzo treściwe, powinny zawierać możliwość korzystania z kultury za darmo. Niemniej to, co jest kluczowe, to jest skończenie z opodatkowaniem wydatków na dzieci. Należy pamiętać, że ta skala podatków poszerzających z jednej strony dochody, które są przeznaczane później na wydatki i też opodatkowanie i oskładkowanie tych wydatków jest znaczące i wynosi ok. 1000 zł miesięcznie. Należy w pierwszym ruchu podjąć decyzję o jakimś zwrocie w wysokości od 500-1000 zł miesięcznie na każde dziecko – mówi Cezary Mech.  

Lista zniżek dostępna jest na stronie: www.rodzina.gov.pl

Karta Dużej Rodziny to pierwszy w Polsce ogólnopolski projekt wspierający duże rodziny. Zgodnie z nim, każda rodzina z co najmniej trójką dzieci, może korzystać ze zniżek i ulg przygotowanych specjalnie dla nich.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj