fot. PAP/Paweł Supernak

Posłowie PO porozmawiają z Komorowskim nt. dalszej współpracy

W południe zbierze się klub Platformy Obywatelskiej, w którym weźmie udział prezydent Bronisław Komorowski. Spotkanie ma dotyczyć dalszej współpracy klubu z ustępującym prezydentem. Jednak według nieoficjalnych informacji spotkanie PO ma na celu zatarcie złego wrażenia, po poniedziałkowym posiedzeniu zarządu partii.

Sprawa dotyczy odcinania się polityków PO od prezydenta Komorowskiego i jego kampanii. Po posiedzeniu partii minister sportu Andrzej Biernat stwierdził, że „sztab był pana prezydenta Komorowskiego, nie PO”. Następnego dnia Biernat prostował swoją wypowiedź

Poseł Joachim Brudziński z PiS-u zwraca uwagę, że w PO trwa obecnie „burza mózgów”. Niewykluczone, że politycy partii rządzącej będą przygotowywać się m.in. do ofensywy legislacyjnej.

Mam na myśli takie kwestie jak in vitro, w takim kształcie w jakim ta sprawa została przedstawiona przez obecną koalicję, a więc w kształcie absolutnie nie do zaakceptowania przez katolików. Trzeba  również spodziewać się różnego rodzaju scenariuszy na plany awaryjne. Słyszymy o pomysłach podania rządu do dymisji, o przyspieszeniu terminu wyborów. Słyszymy o pomysłach na odsunięcie Ewy Kopacz od przywództwa w PO, więc pewnie będzie wesoło, ale my musimy robić swoje. Polacy zaufali Andrzejowi Dudzie, również PiS, które go popierało i doprowadziło do prezydentury. Bronisław Komorowski od szyldu PO odżegnywał się jak diabeł od święconej wody, a najlepszym tego przykładem jest debata, gdzie przerzucał chorągiewkę z logo PO – powiedział poseł Joachim Brudziński.

Na wtorek z kolei zaplanowane jest wyjazdowe posiedzenie klubu PO. Ma ono mieć charakter mobilizacyjny. W II turze wyborów prezydenckich w ostatnią niedzielę Bronisław Komorowski dostał 48,45 proc. głosów, Andrzej Duda – 51,55 proc.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj