fot. youtube.com

PO znów atakuje PiS

Platforma Obywatelska nie widzi ubóstwa w Polsce, ale ukryty przekaz podprogowy w spotach Prawa i Sprawiedliwości. Politycy PO skierowali pismo do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ws. spotu PiSu.

Sprawa dotyczy spotu promującego projekt partii 500 zł na dziecko.

Politycy PO zorganizowali już drugą konferencje prasową, na której podnosili, że materiał wyborczy PiS-u zawiera „niedozwoloną propagandę podprogową”, a umieszczone w spocie zdjęcia można kupić w internecie i nie przedstawiają polskich dzieci.

Jan Dziedziczak, poseł PiS podkreśla, że Platforma poprzez swoje działanie chce odwrócić uwagę od głównego przekazu spotu.

Spot miał za zadanie wywołać dyskusję nad jednym z najważniejszych problemów społecznych w Polsce, mianowicie: gigantycznej skali ubóstwa, nędzy, głodu polskich rodzin, w tym głodu polskich dzieci. PO zamiast dyskutować o faktach, o niezaprzeczalnym raporcie NIKu, który jasno pokazywał gigantyczną skalę tego dramatycznego zjawiska, postanowiła „szukać dziury w całym” jeżeli chodzi o techniczne aspekty spotu – tłumaczy poseł Jan Dziedziczak.

KRRiT już w ubiegłym tygodniu zapowiedziała, że rozważy ewentualne działania, jeśli dostanie od Platformy pismo w tej sprawie.

RIRM

drukuj