Sformułowanie „Polskie Obozy” na antenie Radia Olsztyn

Posłowie PiS są oburzeni sformułowaniem „Polskie Obozy”, które padło na antenie Radia Olsztyn. Słowa zostały użyte kilkukrotnie podczas niedzielnej audycji Mniejszości Niemieckiej. Olsztyńska rozgłośnia zdecydowała już o zdjęciu audycji z anteny.

Radio zobowiązało się też do wyemitowania przeprosin oraz cyklu audycji historycznych. To skandaliczne wydarzenie – mówił podczas konferencji w Sejmie poseł PiS Zbigniew Babalski.

– Jako posłowie regionu warmińsko-mazurskiego jesteśmy oburzeni tego typu wypowiedziami, nazewnictwem typu: „polskie obozy koncentracyjne”, czy też uzurpowaniem praw do Prus Wschodnich. Te słowa wypowiedział redaktor, dla mnie pseudoredkator, który chyba nie zna historii. Nasze oburzenie jest silne dlatego, że żyjemy w regionie warmińsko-mazurskim, tam się urodziliśmy i mamy nadzieję się stąd nie wyprowadzić. Natomiast co jakiś czas pojawiają się „demony”. Pierwszy „demon” pojawił się, jeśli dobrze pamiętam, w roku 1970 – pani Erica Steinbach podważała zasadność granic na Odrze i Nysie. Co jakiś czas pojawia się pseudoredaktor z tego typu wypowiedziami – powiedział poseł Zbigniew Babalski.

Rok temu Radio Olsztyn musiało tłumaczyć się przed KRRiT z audycji mniejszości ukraińskiej, podczas której czczono m.in. rocznicę urodzin Stephana Bandery.

RIRM

drukuj